Produkty
Baza wiedzy
UsługiPomiar SiłyO FIRMIE

WIKA

WIKA to międzynarodowa korporacja o uznanej pozycji, która działa już ponad 75 lat. Kojarzy się przede wszystkim z manometrami i przetwornikami ciśnienia. Wraz z przejęciem firmy Tecsis grupa WIKA rozpoczęła podbój rynku pomiaru siły.

Rosnąca potrzeba pomiaru siły na rynku zaowocowała nawiązaniem współpracy i realizacją wielu projektów. Portfolio sięga od typowych czujników wagowych, aż po zaawansowane rozwiązania dla geotechniki. Magazyn WIKA jest pełny produktów z listy super standard, dostępnych w krótkim terminie. Specjalizujemy się w pomiarze siły, ale posiadamy dostęp do całego portfolio.
Naszą specjalizacją są rozwiązania w zakresie pomiaru siły. Niemniej jednak, znajdą Państwo u nas wsparcie w doborze całego asortymentu firmy WIKA. Dotyczy to wszystkich kategorii produktowych, od ciśnienia i temperatury, aż po poziom i przepływ.

Czujniki tensometryczne/wagowe

Zaprojektowano je jako specjalną formę przetwornika siły do zastosowań w sprzęcie do ważenia. Czujniki tensometryczne/wagowe WIKA stosowane są zarówno w wagach platformowych, napełniających, taśmowych i pakujących, dynamicznych systemach testowych, jak i elektronicznej precyzji, znakowaniu cenowym i wagach przemysłowych.
ZOBACZ PRODUKTY

Przetworniki sił ściskających

Stworzono je do wyznaczania sił ściskających, a także pomiarów statycznych i dynamicznych przy bezpośrednim przepływie siły. Produkowane są ze stali nierdzewnej i innych wysokiej jakości materiałów – są wytrzymałe i wyróżniają się niezawodnością oraz wysoką jakością. Na szczególną uwagę zasługują przetworniki hydrauliczne WIKA, gdzie pomiar nie wymaga zasilania a wynik pokazuje zintegrowany manometr.
ZOBACZ PRODUKTY

Przetworniki sił ściskających/rozciągających

Przetworniki sił ściskających/rozciągających WIKA dostępne są w różnych wersjach i wykonaniach. Do wyboru mamy wersje miniaturowe, standardowe typu S oraz z różnymi formami gwintów albo niskoprofilowe przetworniki siły (okrągłe). Miniaturowe przetworniki stosowane są w małych przestrzeniach montażowych oraz do wykrywania niewielkich sił. Cienkowarstwowa technologia zapewnia najwyższą jakość.
ZOBACZ PRODUKTY

Czujniki siły nacisku/belki tensometryczne

WIKA posiada w ofercie także czujniki siły nacisku, a także belki tensometryczne, których celem jest wyznaczania sił ścinających. Przystosowane są do pomiarów statycznych (wagi) oraz dynamicznych (budowa maszyn). Tego typu rozwiązania aplikuje się w korpusie pomiarowym. Belki tensometryczne są rozwiązaniem uniwersalnym.
ZOBACZ PRODUKTY

Pierścieniowe przetworniki siły

Ten rodzaj przetwornika to ogniwo obciążnikowe z otworem przelotowym. Podstawowym zadaniem czujników pierścieniowych WIKA to detekcja dużych statycznych sił, dlatego też są niezwykle wytrzymałe. Dzięki swojej konstrukcji można je instalować na wiele sposób, co więcej, poprzez swoją geometrię niestraszne są im różnorakie otoczenie przestrzenne.
ZOBACZ PRODUKTY

Sworznie pomiarowe

Sworznie pomiarowe stanowią jeden z najważniejszych elementów składowych sił pomiarowych. W obecnych zastosowaniach można z łatwością zastąpić nimi śruby retencyjne. Obszar zastosowań sięga od maszyn budowlanych i dźwigów do budowy etapowej. Sworznie WIKA są w wersji standard, ale produkuje się je przede wszystkim na zamówienie.
ZOBACZ PRODUKTY

Przetworniki naprężenia

Przetworniki naprężenia WIKA to gwarancja bezpieczeństwa i prewencja przeciążenia maszyn – zwłaszcza gdy mamy do czynienia z obciążeniami ruchomymi. Do wyboru są różne wielkości. Standardowym środowiskiem pracy naszych przetworników naprężenia są duże urządzenia dźwigowe i systemy przenoszące, ponieważ to tam przemieszczane są ciężkie ładunki.
ZOBACZ PRODUKTY

Specjalne przetworniki siły

Kategoria ta obejmuje przetworniki siły, które nie wpisują się w żadną standardową konstrukcję specjalnych przetworników siły. Ze względu na wymagane specyfikacje należy rozważyć w niektórych przypadkach odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne. WIKA jako wieloletni producent technologii pomiaru siły umie wykorzystać zdobytą fachową wiedzę i zaprezentować klientowi najlepsze rozwiązanie - także pod kątem opłacalności.
ZOBACZ PRODUKTY

Akcesoria i elektronika

Wiele aplikacji do pomiaru siły można uzupełnić elementami elektronicznymi i innymi akcesoriami. Aby mieć pewność, że wszystkie istotne dla systemu komponenty pochodzą z jednego źródła, WIKA stale rozszerza swoją ofertę. WIKA oferuje sterowniki, wzmacniacze, wyłączniki krańcowe, ręczne przyrządy pomiarowe, wyświetlacze cyfrowe i akcesoria elektroniczne, które zapewniają bezproblemową pracę.
ZOBACZ PRODUKTY

Rozwiązania specjalne

Tak jak w przypadku innych aplikacji, prosimy o kontakt.
SKONTAKTUJ SIĘ

Potrzebujesz porady w doborze rozwiązań?

Zadzwoń +48 515 072 385 lub wypełnij poniższy formularz

    biuro@sensor24h.pl
    Sensor24H Bartosz Kulis
    Osada Młyńska 28E, 42-421 Rudniki (Zawiercie)
    NIP: 649-231-61-71
    downloadmagnifiercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram