Produkty
Baza wiedzy
UsługiPomiar SiłyO FIRMIE

Eickmann Elektronik

Eickmann Elektronik to niemiecki producent czujników, którego działalność rozpoczęła się 1999 roku. Jego flagowymi produktami są czujniki widełkowe i ramkowe, oświetlenie maszynowe LED i przyciski pojemnościowe. Elastyczna struktura firmy pozwala na szybkie dostosowanie się do sytuacji rynkowej i unikanie problemów produkcyjnych, co skutkuje krótkim czasem dostaw. 

Sensor24H to najbardziej zaufany dystrybutor Eickmann Elektronik, obsługujemy Polskę i Europę Wschodnią. Na asortyment tego producenta posiadamy największy magazyn.

Całometalowe czujniki indukcyjne

Do wykrywania detali metalowych w najbardziej wymagających aplikacjach. Dotyczy to zarówno uszkodzeń mechanicznych jak i agresywnych mediów. W naszych czujnikach Eickmann Elektronik elektronika wkładana jest od dołu, dzięki temu czujniki ze schowanym czołem można bez problemu montować na równo z metalową powierzchnią. Odpowiednio zabezpieczając wtyczkę możemy uzyskać IP69K.
ZOBACZ

Czujniki pojemnościowe

Czujniki pojemnościowe Eickmann Elektronik służą do bezdotykowej detekcji obiektów metalowych i niemetalowych. Zasięg działania czujników pojemnościowych może się znacznie różnić. Materiały przewodzące można wykryć z największych odległości. Przy zastosowaniu czujników pojemnościowych można wykryć każdy rodzaj metalu.
ZOBACZ

Czujniki optyczne

Służą do detekcji obiektu w określonym obszarze. Do wyboru mamy 3 rodzaje detekcji: odbiciową, refleksyjną i barierową. Czujniki Eickmann Elektronik mają uniwersalne zastosowanie, od wykrywania detali na liniach produkcyjnych, po kontrolę poziomu materiału. Nasza bariera pozwala na detekcję w odległości 20 metrów.
ZOBACZ

Czujniki widełkowe

Rozwiązanie przeznaczone do wykrywania małych obiektów w punkcie z dużej odległości co wspomaga krótki czas odpowiedzi. Widełki Eickmann Elektronik można zazwyczaj spotkać na różnego rodzaju podajnikach (np. wibracyjnych lub oscylacyjnych), a także na liniach gdzie trzeba pozycjonować i zliczać małe detale.
ZOBACZ

Czujnik szczelinowy pojemnościowy do etykiet

Wszędzie tam gdzie trzeba zliczyć etykiety i je pozycjonować sprawdzi się czujnik szczelinowy pojemnościowy. Miejscem gdzie można go znaleźć są etykieciarki, które są częściami linii pakujących. Czujnik Eickmann Elektronik uczy się danej partii etykiet rozpoznając różnicę w pojemności między etykietami.
ZOBACZ

Laserowe jednostki centrujące

Laserowa jednostka centrująca OLZ Eickmann Elektronik została specjalnie opracowana do zastosowań w robotach, w których wymagane jest szybkie i precyzyjne określenie punktu odniesienia bez skomplikowanych kalibracji.
ZOBACZ

Czujniki ramkowe

Stosowane są wszędzie tam, gdzie obiekty kontrolowane są nie tylko w danym punkcie, lecz w pewnym obszarze. Oprócz swojej podstawowej funkcji zliczania wyjście analogowe umożliwia pomiar wielkości w czasie rzeczywistym. Okna optyczne Eickmann Elektronik stosowane są w maszyn pakujących, prasach lub innych miejscach gdzie detale przechodzą przez obszar, a nie w linii.
ZOBACZ

Ramkowe czujniki krawędziowe

To czujniki ramkowe Eickmann Elektronik w wersji analogowej, a ich szczególną cechą jest możliwość ustawienia wielkości okna położenia. Dzięki tej funkcji możemy dopuścić margines błędu, dla którego wstęga może zobaczyć ze swojego toru. Znajduje swoje zastosowaniu przy prowadzeniu wstęgi np. w zakładach tekstylnych czy najzwyklejszej blachy.
ZOBACZ

Kurtyny świetlne

Kurtyny świetlne Eickmann Elektronik posiadają te same funkcje jak czujniki ramkowe, natomiast można ustawić odległość między kurtyną z nadajnikiem i odbiornikiem. Dają większą elastyczność montażu, a co za tym idzie, można je lepiej zabezpieczyć.
ZOBACZ

Czujnik kontaktu/uderzenia

Czujnik kontaktu / uderzenia Eickmann Elektronik pozwala wykrywać i zliczać spadające na niego elementy metalowe i niemetalowe. Działa na zasadzie piezoelektrycznej. Czujnik pracuje w miejscach gdzie trzeba wykryć jakiś impakt, np. spadające śruby czy detale wypadające z linii, na której powstał zator.
ZOBACZ

Oświetlenie maszynowe LED

Tylko 10 mm grubości i wytrzymała obudowa sprawia, że to oświetlenie służy jako uniwersalne rozwiązanie. Oświetlenie Eickmann Elektronik może pracować z systemami wizyjnymi i idealnie pasuje do ciężko dostępnych miejsc. Duża liczba lumenów sprawia, że oświetlenie działa znakomicie w ciężkich warunkach jak np. zapylenie. Występuje w wersji RGB i sygnalizacyjnej.
ZOBACZ

Tubowe lampy maszynowe

Tubowe lampy maszynowe Eickmann Elektronik to przede wszystkim trwała konstrukcja oraz
najwyższa wydajność. Najważniejsza część lampy, czyli strefa świecąca, została
wyposażona w szkło hartowane o grubości 4 mm, dzięki któremu zagwarantowano
najwyższy stopień ochrony (IP67/IP69K) i możliwość pracy w najbardziej wymagających
środowiskach.
ZOBACZ

Czujniki do siłowników

Umieszcza się je w rowku siłownika lub chwytaka w celu sprawdzenia pozycji końcowych tłoka w cylindrze pneumatycznym. Czujniki Eickmann Elektronik działają na zasadzie pola magnetycznego, za każdym razem, gdy tłok z przymocowanym magnesem zbliży się do końca, czujnik wystawia sygnał oraz zaświeca diodę LED.
ZOBACZ

Przyciski pojemnościowe

Przycisk pojemnościowy Eickmann Elektronik reaguje na dotyk i jednocześnie zapewnia wizualną informację zwrotną na temat stanu przełączenia. Elektronika sterowana mikroprocesorem umożliwia wiele funkcji wyjściowych lub zewnętrzne sterowanie diodami LED. Ponieważ przycisk jest odporny na uszkodzenia i ma klasę ochrony IP69K, można go stosować w wielu różnych obszarach.
ZOBACZ

Potrzebujesz porady w doborze rozwiązań?

Zadzwoń +48 515 072 385 lub wypełnij poniższy formularz

    biuro@sensor24h.pl
    Sensor24H Bartosz Kulis
    Osada Młyńska 28E, 42-421 Rudniki (Zawiercie)
    NIP: 649-231-61-71
    downloadmagnifiercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram