Oświetlenie maszynowe LED

Ultracienkie, wytrzymałe i uniwersalne

Oświetlenie maszynowe LED firmy Eickmann Elektronik zostało stworzone z myślą o tym, aby mogło być dopasowane nawet w trudnodostępnych miejscach. Swoją uniwersalność zawdzięcza 4 rozmiarom, od 25 cm do 90 cm długości i tylko 1 cm grubości. Do 5100 lumenów przy najdłuższym oświetleniu. Oświetlenie serii MB idealnie doświetli maszyny, stanowiska czy prasy. Kolejną zaletą jest możliwość regulacji jasności, dzięki ściemniaczowi MB-DIM możemy w łatwy i przyjemny sposób ustawić oczekiwaną jasność. Po wyłączeniu prądu i ponownym włączeniu ściemniacz będzie pamiętać poprzednie ustawienie. Obudowa ze stali nierdzewnej charakteryzuje się solidną, metalową konstrukcją z klasą izolacji IP67. Oświetlenie można zamontować w dogodny sposób, na 2 mocne magnesy, kątowniki lub wypusty do standardowego profilu.

Najważniejsze cechy:

+ Zabezpieczone przed efektem stroboskopowym
+ 4 długości oświetlenia i tylko 1 cm grubości
+ Równomierne rozprowadzenie światła i zapobieganie powstawania cieni
+ Solidna metalowa obudowa z klasą izolacji IP67
+ Regulacja jasności dzięki ściemniaczowi MB-DIM
+ 3 rodzaje mocowania do wyboru
+ Wersja z przewodem 300 mm zakończona wtykiem M12 lub przewodem długości 3 m
+ Wyjście zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją
+ Oddziaływania wibracyjne/wstrząsowe 30g / 10–55Hz, 1mm
+ 24 VDC co zwiększa bezpieczeństwo pracy
+ Gwarancja 2 lata

Katalog

Najczęściej zadawane pytania

Tak, istnieje możliwość wyboru barwy zimnej (standard) lub ciepłej.

Poprawnie skonstruowana aplikacja wizyjna powinna zawierać na tyle mocne oświetlenie dedykowane, aby kamera miała możliwości wykorzystywania tylko i wyłącznie oświetlacza z pominięciem światła zewnętrznego.

Oznacza to, że w przypadku wyłączenia oświetlenia systemu wizyjnego obraz powinien stać się czarny lub przynajmniej bardzo ciemny.

W takim przypadku dodanie dodatkowego oświetlenia maszyny nie powinno mieć wpływu na pracę istniejącego systemu, chyba że będzie się ono znajdowało w bardzo bliskim sąsiedztwie samej kamery lub detalu.

W wielu przypadkach niestety oświetlenie systemu wizyjnego jest za słabe i wtedy wpływ dodatkowego oświetlenia będzie widoczny i będzie miał bezpośredni wpływ na stabilność inspekcji.

W przypadku kiedy oświetlenie maszyny będzie stałe i nie będzie ono włączane i wyłączane w zależności od pory dnia lub preferencji operatora, aplikacja wizyjna może być ustawiona z uwzględnieniem dodatkowego światła.

W przypadku kiedy oświetlenie będzie zmienne, a oświetlenie kamery jest zbyt słabe należy zastosować dodatkowy oświetlacz dedykowany do aplikacji i/lub zastosować na obiektyw filtry Bandpassowe, które umożliwiają przepuszczenie tylko określonej długości fali.

Np.: https://partner.cognex.com/Catalog/public.aspx?code=IMIF-BP850-25.5 – taki filtr zamontowany na obiektyw umożliwia przepuszczenie tylko i wyłącznie światła podczerwonego w zakresie długości fal: 820-910nm.

Przy zastosowaniu filtra oświetlacz systemu wizyjnego musi emitować światło w zakresie jego przepuszczalności. Taki zabieg pozwala uzyskać największą stabilność aplikacji i maksymalnie zniwelować wpływ światła z oświetlenia maszyny, hali i światła słonecznego.

Tak, można wybrać czerwony, zielony lub żółty kolor.

Zadaj pytanie

Oddzwonimy do Ciebie lub odpowiemy na zapytanie

Zapytaj o ofertę lub sprawy techniczne bezpośrednio.

Przewiń do góry