Produkty
Baza wiedzy
UsługiPomiar SiłyO FIRMIE

Czujniki optyczne

Czujniki fotoelektryczne Eickmann Elektronik są idealne do wykrywania położenia i obecności w prawie każdej branży. Dostępne są w wersjach odbiciowych, refleksyjnych i barierowych. Czujniki mają funkcje NO/NC i tłumienia tła. Do wyboru wersje kubaturowe i cylindryczne M12 i M18.

Czujnik odbiciowy zawiera nadajnik i odbiornik w jednej obudowie. Emituje skupioną wiązkę światła w kierunku odległego celu, która działa jak reflektor, zwracając część przepuszczanego światła do czujnika. Odbiornik wykrywa ilość światła odbitego od celu, uruchamiając czujnik, gdy natężenie światła osiągnie wartość progową.

 • Idealny do krótkich zasięgów wykrywania i stosunkowo łatwych celów
 • Łatwa instalacja i wyrównanie
 • Brak lusterka i odbiornika

Czujnik refleksyjny zawiera nadajnik i odbiornik w jednej obudowie i emituje impulsową, skupioną wiązkę światła przez filtr polaryzacyjny, ale w kierunku lusterka a nie obiektu. Odbite światło powraca do czujnika, przechodząc przez drugi filtr przed dotarciem do odbiornika. Gdy obiekt docelowy przerywa wiązkę światła, odbiornik wykrywa zmniejszone natężenie światła i wystawia sygnał. 

 • Idealny do średnich zakresów wykrywania
 • Wymagane okablowanie tylko dla jednego nadajnika/odbiornika
 • Lusterko w wybranej formie

Barierowe czujniki optyczne są idealne do zastosowań przemysłowych, w których elementy detekcyjne muszą być montowane w pewnej odległości od obszaru docelowego. Czujniki typu bariera  wykorzystują źródła światła podczerwonego, widzialnego i laserowego do niezawodnego i powtarzalnego wykrywania celów z dużej odległości, gdzie największa odległość sięga 20 metrów. Nasza bariera laserowa potrafi wykryć obiekt z dokładnością do 0,03 mm.

 • Idealne do długich zasięgów wykrywania
 • Nadają się do zanieczyszczonych środowisk lub wysoce odblaskowych celów
 • Oddzielny odbiornik i nadajnik
Zobacz również:
Tubowe lampy maszynowe
ZOBACZ
Czujniki widełkowe kątowe
ZOBACZ
Czujniki widełkowe standard
ZOBACZ
Przyciski pojemnościowe
ZOBACZ

Potrzebujesz porady w doborze rozwiązań?

Zadzwoń +48 515 072 385 lub wypełnij poniższy formularz

  biuro@sensor24h.pl
  Sensor24H Bartosz Kulis
  Osada Młyńska 28E, 42-421 Rudniki (Zawiercie)
  NIP: 649-231-61-71
  downloadmagnifiercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram