Pomiar siły od WIKA

Wytrzymałość, dopasowanie, precyzja

Pomiar siły od WIKA

Tecsis - część grupy WIKA

Tecsis to innowacyjne, wysokiej jakości rozwiązania w pomiarach i technologia czujników. Przez 90 lat działalności tecsis stał się rozpoznawalnym na całym świecie producentem techniki pomiarowej – zarówno dla dużych korporacji, jak i firmy średniej wielkości. Poprzez integrację z tecsis, grupa WIKA została wzmocniona, a portfolio rozbudowane o pomiar siły.

Przetworniki sił ściskających WIKA są stworzone do wyznaczania tych sił, a także do pomiarów statycznych i dynamicznych przy bezpośrednim przepływie siły. Dostępne są w różnych wersjach i wykonaniach. Czujniki tensometryczne/wagowe występują we wszystkich typowych i stosowanych geometriach. Tzw. przetworniki pierścieniowe (czyli z otworem w środku) są niezwykle wytrzymałe i są przeznaczone do wykrywania dużych statycznych sił. Bezpieczną pracę np. dźwigów zapewnią przetworniki naprężenia, które zostały opracowane do zapobiegania przeciążeniu maszyny np. gdy obciążenie jest ruchome, przetwornik zamontowany jest bezpośrednio w przepływie siły. WIKA posiada w ofercie także czujniki siły nacisku, a także belki tensometryczne, których celem jest wyznaczania sił ścinających. Przystosowane są do pomiarów statycznych (wagi) oraz dynamicznych (budowa maszyn). Zastępując istniejące śruby warto rozważyć użycie sworznia pomiarowego, który określa siły rozciągające i ściskające. W ofercie WIKA znajdują się także inklinometry, które wyrównują się poziomo grawitacyjnie (bez błędów przyspieszenia grawitacyjnego). WIKA oferuje sterowniki, wzmacniacze, wyłączniki krańcowe, ręczne przyrządy pomiarowe, wyświetlacze cyfrowe i akcesoria elektroniczne, które zapewniają bezproblemową pracę. Aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki przy użyciu przyrządów do pomiaru siły WIKA, zaleca się stosowanie odpowiednich akcesoriów.

Zakres zastosowań:

+ Wagi: przemysłowe, platformowe, napełniające, taśmowe i pakujące
+ W dynamicznych systemach testowych, jak i elektronicznej precyzji, znakowaniu cenowym
+ Prasy wrzecionowe, pomiar siły, a nawet geotechnologia
+ Duże urządzenia dźwigowe i dźwigi, podnośniki
+ Maszyny budowlane i dźwigi do budowy etapowej
+ Konstrukcje sceniczne
+ Pomiar naprężenia lin

Katalog

Rodzaje produktów

Prostota i mnogość aplikacji

Pomiar siły od WIKA

Czujniki widełkowe firmy Eickmann Elektronik posiadają zintegrowany nadajnik oraz odbiornik, tym samym nie ma potrzeby kalibracji podczas montażu.
Widełki wyróżnia wysoka częstotliwość przełączania do 10 kHz, w połączeniu z rozdzielczością od 0,03 mm dopełniają szeroki zakres zastosowań przy uruchomieniu i stanowią wsparcie dla niezawodności procesu. W ten sposób możliwe jest niezawodne wykrywanie drobnych elementów, precyzyjne pozycjonowanie oraz detekcja szybkich sekwencji ruchów, na przykład w robotyce i automatyce. Większość modeli wyposażona jest w przełącznik NO/NC.

Najważniejsze cechy:
+ Solidna metalowa obudowa z klasą izolacji IP67, zintegrowana elektronika
+ Szerokość widełek od 2 … 220 mm ze znormalizowanymi otworami mocującymi
+ Łatwy i szybki montaż
+ Wysoka częstotliwość przełączania
+ Regulacja czułości
+ Wersje na światło czerwone, podczerwone, odporne na zabrudzenia oraz laserowe
+ Wysoka odporność na światło zewnętrzne, dzięki modulacji nadajnika i odbiornika
+ Standardowa wtyczka M8 z sygnalizacją LED
+ Wyjście zabezpieczone przed zwarciem i odwrotną polaryzacją
+ Dwuletnia gwarancja
+ Wersje w innych rozmiarach na zapytanie

Najlepsza jakość ważenia

Pomiar siły od WIKA

Do aplikacji w różnych rodzajach wag został opracowany czujnik tensometryczy/wagowy, wyróżnia się on specyficznym kształtem, który gwarantuje dokładne pomiary pomiędzy 0,01 % a 0,05 % FS. Potocznie zwane tensometry znajdują zapotrzebowanie w wagach platformowych, napełniających, taśmowych i pakujących, dynamicznych systemach testowych, jak i elektronicznej precyzji, znakowaniu cenowym i wagach przemysłowych. W ofercie WIKA można znaleźć wszelkie wykorzystywane geometrie tensometrów, między innymi jednopunktowe (tzw. platformowe czujniki wagowe). Dodatkowo mogą Państwo znaleźć zespoły montażowe i kompletne moduły wagowe.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Solidność i niezawodność

Pomiar siły od WIKA

Przetworniki sił ściskających WIKA zostały stworzone do wyznaczania sił ściskających (pomiary statyczne i dynamiczne). Materiał wykonania to stal nierdzewna i inne najwyższej klasy materiały. Najbardziej zaawansowane aplikacje pokazują, że nasze przetworniki cechują się niezawodnością i wytrzymałością. W celu jak najdokładniejszych pomiarów przetworniki występują w wersjach dla różnych obciążeń nominalnych. Gama aplikacji przetworników WIKA jest szeroka, od budowy maszyn po modernizację istniejących rozwiązań. Na życzenie można uzyskać adekwatne aprobaty techniczne i regionalne.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Elastyczność i wysoka precyzja

Pomiar siły od WIKA

Przetworniki sił ściskających/rozciągających WIKA dostępne są w różnych wersjach i wykonaniach. Do wyboru mamy wersje miniaturowe, standardowe typu s oraz z różnymi formami gwintów albo niskoprofilowe przetworniki siły (okrągłe). Miniaturowe przetworniki stosowane są w małych przestrzeniach montażowych oraz do wykrywania niewielkich sił. Typ S z gwintem wewnętrznym cechuje się najwyższą dokładnością i stosowany jest w obciążeniach nominalnych do 50 kN. Przy mierzeniu dużych sił idealnie sprawdzą się kompaktowe przetworniki. W wersjach niskoprofilowych za przekazywanie odpowiada centryczny gwint wewnętrzny, który cechuje się wysoką dynamiką i wytrzymałością.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Mnogość zastosowań

Pomiar siły od WIKA

Ten rodzaj przetwornika to ogniwo obciążnikowe z otworem przelotowym. Ich podstawowym zadaniem to detekcja dużych statycznych sił, dlatego też są niezwykle wytrzymałe. Dzięki swojej konstrukcji można je instalować na wiele sposób, co więcej, poprzez swoją geometrię niestraszne są im różnorakie otoczenie przestrzenne. Typowe aplikacje to prasy wrzecionowe, pomiar siły, a także geotechnologia. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom WIKA oferuje wersje elektryczne oraz hydrauliczne, średnice od 12 mm do 430 mm z różnymi wysokościami montażowymi.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Najlepsza jakość i najwyższe bezpieczeństwo

Pomiar siły od WIKA

Przetworniki naprężenia WIKA to gwarancja bezpieczeństwa i prewencja przeciążenia maszyn – zwłaszcza gdy mamy do czynienia z obciążeniami ruchomymi. Do wyboru są różne wielkości. Standardowym środowiskiem pracy naszych przetworników naprężenia są duże urządzenia dźwigowe i systemy przenoszące, ponieważ to tam przemieszczane są ciężkie ładunki. Takie samo zapotrzebowanie można znaleźć w portach kontenerowych czy placach budowy, wszędzie tam gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo ludzi i maszyn z powodu przenoszenia ciężkich towarów/ładunków.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Oszczędność miejsca i indywidualność

Pomiar siły od WIKA

Najbardziej zaawansowanym elementem składowym sił pomiarowych jest sworzeń. Niezawodność tego elementu pozwala na zastąpienie nim np. śrub retencyjnych. Typowe aplikacje tego urządzenia można znaleźć w maszynach budowlanych, czy dźwigach do budowy etapowej. To co wyróżnia to rozwiązanie na tle innych to właśnie to, że można je bezpośrednio zamontować z przepływem siły zamiast innego elementu składowego jak np. śruby i belki. Dzięki temu nie tracimy miejsca na dodatkowe elementy. Ze względu na opisane powyżej zastosowania należy zwrócić uwagę, że aplikacja sworzniów to specyficzna sprawa każdego projektu czy konstrukcji. Wieloletnie doświadczenie ekspertów WIKA podpowie Państwu w doborze odpowiedniego sworznia.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Różnorodność i precyzja

Pomiar siły od WIKA

WIKA posiada w ofercie także czujniki siły nacisku, a także belki tensometryczne, których celem jest wyznaczania sił ścinających. Przystosowane są do pomiarów statycznych (wagi) oraz dynamicznych (budowa maszyn). Tego typu rozwiązania aplikuje się w korpusie pomiarowym. Belki tensometryczne są rozwiązaniem uniwersalnym, dlatego są często wykorzystywane w technologii ważenia przemysłowego oraz w obszarze budownictwa maszyn specjalnych, automatyzacji fabryk i budowy etapowej. Znajdują też zastosowanie w przemyśle laboratoryjnym i przetwórczym przy pośrednim określaniu momentów obrotowych. Na życzenie można uzyskać adekwatne aprobaty techniczne i regionalne.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Doświadczenie czynnikiem sukcesu

Pomiar siły od WIKA

W tej kategorii znajdują się wszystkie przetworniki, które ciężko przypisać do standardowych konstrukcji. Są one wynikiem bogatego doświadczenia, które WIKA zdobywała dzięki zapotrzebowaniu swoich klientów przy nietypowych projektach, przekłada się to na oszczędność. W ofercie naszych specjalnych przetworników siły można znaleźć np. czujniki siły określające ciężar pojemników (czujniki z trzpieniem obrotowym) lub naprężenie liny (przetworniki kablowe).

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Bardzo dokładne, wszechstronne, niezależne

Pomiar siły od WIKA

W inklinometrach WIKA znajduje się płyn dielektryczny, który – podobnie jak poziomnica – wyrównuje się poziomo grawitacyjnie, bez błędów przyspieszenia grawitacyjnego. Na wyniki nie wpływają wahania grawitacyjne, dlatego można je montować w różnych miejscach. Kąt nachylenia jest wyliczany na podstawie różnicy pojemności. Ta technologia umożliwia pomiar do 360 °. Dzięki temu można uzyskać dokładność < 0,1%. Są one również dostępne dla aplikacji redundantnych i wieloosiowych oraz z obudowami ognioszczelnymi. Inklinometry WIKA oferują wysoką ochronę przed przenikaniem, są odpowiednie do pracy w trudnych warunkach i mogą być używane w zakresie temperatur od -40 ° C do 80 ° C.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Cały system z jednego źródła

Pomiar siły od WIKA

Przy pomiarze siły przetworniki i inne produkty to jedna strona, wiele z nich należy uzupełnić elektroniką. Aby móc zaoferować Państwu kompletne rozwiązanie WIKA wciąż rozszerza swoje portfolio o elementy elektroniczne. Dlatego też w ofercie znajdą Państwo: sterowniki, wzmacniacze, wyłączniki krańcowe, ręczne przyrządy pomiarowe, wyświetlacze cyfrowe i akcesoria elektroniczne, które zapewniają bezproblemową pracę. Przy pomocy elektroniki dopasowanej do elementów pomiarowych, ustawione wartości graniczne są utrzymywane i sprawdzane za pomocą przyrządów odczytujących. Wzmacniacze dostępne są z analogowymi i cyfrowymi sygnałami wyjściowymi. Wyświetlacze LED lub LCD są 4- lub 6-cyfrowe.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

By wszystko było kompletne

Pomiar siły od WIKA

Montaż produktów do pomiarów siły wymaga dużej wiedzy i dokładności, od tego zależy czy przetworniki będą mierzyć poprawnie i bezpiecznie. Zastosowanie optymalnych akcesoriów pomoże uzyskać dokładne wyniki. Szerokie portfolio WIKA obejmuje: moduły wagowe, stopki ładunkowe, głowice obrotowe, elementy kompresyjne, kable, kołki wahliwe, ładowarki i wiele innych.

➡️ Wybierz swój produkt ⬅️

Twoje wymaganie – nasze rozwiązanie

Tak jak w przypadku innych aplikacji, prosimy o kontakt a my już popchniemy sprawy na dobre tory.

Zadaj pytanie

Oddzwonimy do Ciebie lub odpowiemy na zapytanie

Zapytaj o ofertę lub sprawy techniczne bezpośrednio.

Przewiń do góry